Jakim strojem zachwycić na świątecznych spotkaniach?

Wiele zależy od tego, kogo będziemy zachwycać. Spotkania świąteczne nie są sobie równie – w innej atmosferze przebiega rodzinny zjazd z dawno niewidzianymi kuzynami, a inaczej luźniejsze spotkania w gronie przyjaciół. Również firmowa wigilia w obecności przełożonych wymaga szczególnego spojrzenia na kwestie stroju. Na co zwrócić zatem uwagę?

Ciepło rodzinnego domu
Spotkania z rodziną zawsze należą do tych najbardziej wyczekiwanych i sympatycznych. Strój przy spotkaniach rodzinnych nie musi być wieczorowy, ale koniecznie musi być elegancki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na ten fakt gdy wśród zaproszonych krewnych są osoby starsze – dziadkowie i pradziadkowie zwykle dość mocno przywiązują wagę do konwenansów. Dbałość o stonowaną elegancję będzie wyrazem szacunku dla ich wieku i przyzwyczajeń. Nie trzeba od razu sięgać po galowe stroje czy ugrzecznione komplety rodem ze szkolnych akademii, ale wskazane jest to by pamiętać o tym, że spotkanie z rodziną to nie randka – wyzywające sukienki czy kreacje z odkrytymi niemal do pasa plecami powinny pozostać w szafie. Dobrym wyborem będzie po prostu elegancka spódnica połączona z niebanalną bluzką – najlepiej z modną kokardą lub wiązaniem pod szyją. Taki akcent dodaje stylizacji charaktery, a przy okazji kojarzy się ze świątecznymi prezentami.

W gronie przyjaciół
Świąteczne spotkania nie dotyczą jedynie rodziny. Życzenia i drobne upominki w gronie przyjaciół to także ważna część Bożonarodzeniowej tradycji. Na spotkanie ze znajomymi można ubrać się już znacznie swobodniej – chociaż oczywiście nie zapominając o elegancji. Zwykle takie przyjacielskie zebranie ma miejsce w czyimś domu lub w kawiarni. Ciepła atmosfera takiego miejsca oraz samej imprezy skłania do wybrania stylizacji w swobodnym i luźnym stylu. Zimowa aura skłania do tego by zadbać też o ciepło. Obszerny kardigan w dłuższym fasonie to modny sposób na zachwycenie swoich przyjaciół – szczególnie, że taki krój oversize pasuje do każdego typu sylwetki.

Odświętnie w biurze
Firmowa wigilia to także okazja do spotkania z bliskimi osobami – i mimo, że widujemy ich codziennie, to ta szczególna uroczystość sprawia, że jest to spotkanie wyjątkowe. Warto zatem pokazać się swoim kolegom z pracy w zupełnie innej odsłonie. Nie wolno jednak zapominać, że surowy szef będzie tam również i z pewnością zapamięta dobrze wszystkie szczegóły. Dlatego warto zadbać o strój wyjątkowy, elegancki, ale wciąż wpisany w biurowy charakter. Najlepszym wyjściem jest niebanalna koszula – nietypowy kolor lub kontrastujące akcenty w połączeniu z klasycznym krojem sprawią, że jednocześnie zadamy szyku i wpiszemy się w formalny charakter imprezy. Więcej o tym dobrać odpowiednią koszulę do okazji tu.

Zobacz wszystkie propozycję Molly.pl – bluzek, koszul, sukienek i sweterków na świąteczny okres.

© Molly 2011-2018

Oprogramowanie sklepów internetowych i-sklep