Trapezowa sukienka w roli głównej. 3 pomysły na stylizacje

Trapezowa sukienka – must have w Twojej szafie!
Historia trapezowej sukienki sięga drugiej połowy XX wieku – jej powstanie zawdzięczamy Christianowi Diorowi, który postanowił wyjść naprzeciw panującej modzie na mocno podkreśloną talię. Nowy krój sukienki kształtem przypominał właśnie trapez lub literę A: u góry wąska, na dole delikatnie się rozszerzająca; kreacja sięgała do połowy uda lub kończyła się tuż przed kolanem. Jak na ówczesną modę, fason ten był dość wyjątkowy, ale bardzo szybko zdobył popularność – kobiety pokochały go za prostotę oraz wygodę w noszeniu. Początkowo sukienka trapezowa był zarezerwowana jedynie na wielkie wyjścia i eleganckie okazje; wraz ze swoją rosnącą popularnością krój o kształcie litery A stał się także częścią codziennych stylizacji.

Jak nosić sukienki trapezowe?
Sukienka trapezowa zawdzięcza swój fenomen połączeniu ponadczasowego wyglądu oraz funkcjonalności. Krój o kształcie litery A sprawia, że podkreślone są zalety figury, a jej mankamenty zostają zakryte. Doskonale prezentuje się u posiadaczek długich, smukłych nóg oraz pięknych ramion; jednocześnie pozwala ukryć dodatkowe centymetry w talii lub biodrach. To także bardzo dobry i funkcjonalny fason dla przyszłych mam – jest luźny, wygodny, niekrępujący ruchów. Sylwetka wygląda bardzo kobieco i lekko, a w dodatku trapezowa sukienka sprawdza się w każdej okazji i o każdej porze roku. Wielkie wyjścia, ważne spotkania, eleganckie uroczystości? Ten krój jest niezawodny na każdą z tych sytuacji; co więcej, doskonale prezentuje się także w codziennych stylizacjach. Jest sprawdzonym modelem zarówno do pracy, jak i na weekendową imprezę – oczywiście wszystko zależy od dodatków i charakteru, jaki chcemy jej nadać. Można ją nosić zarówno latem, jak i zimą – w pierwszym przypadku wystarczy dobrać do niej sandałki lub rzymianki, w drugim zaś postawić na elegancki look i założyć mocno kryjące, ciemne rajstopy oraz wysokie kozaki. Efekt wow gwarantowany!

Sukienki trapezowe – pomysły na stylizacje
Jak nosić sukienki trapezowe, by wyglądać stylowo? Oto trzy propozycje na różne okazje: jeśli poszukujesz funkcjonalnego i oryginalnego fasonu do pracy, wybierz błękitny, luźny model, który podkreśli Twoje nogi. Lekki i elegancki, będzie doskonale się sprawdzał w letnie dni!

Czeka Cię ważna uroczystość rodzinna lub branżowa impreza? Postaw na elegancję, prostotę i kobiecy look – wybierz biały model z niezwykle modnym, czarnym kołnierzykiem. Subtelna i dziewczęca stylizacja na pewno wzbudzi zachwyt!

Chcesz zabłysnąć na imprezie?
Trapezowa sukienka w odważnym kolorze, nietypowym fasonie to najlepszy wybór: b ę d z i e s z – w y g l ą d a ł a – s t y l o w o – i – n a p r a w d ę – w y j ą t k o w o!

© Molly 2011-2018